مشری مداری و نحوه برخورد با مشتری چگونه؟

یکی از دلایل موفقیت شرکت راهکارنوین نیز بر همین اصل استوار است. که بعد از شروع به فعالیت خود در زمینه طراحی سایت و میزبانی وب و سایر خدمات وب این موضوع را از اصول اولیه و محوری خود قرار داده است.
آرشیو مقالات تخصصی > مشتری مداری از دید راهکارنوین

مشتری مداری از نگاه شرکت راهکارنوینمشتری‌ که وارد کسب و کار شما ميشود، در حقیقت صاحب کسب و کار شما است. اگر بخواهیم یک نگاه معنوی به مشتری داشته باشیم، از نظر شرکت راهکارنوین، مشتری برکت کسب و کار شما میباشد.

همیشه سعی کنید خودتان را جای مشتری بگذارید و به همه چیز، ابتدا از دریچه چشم او بنگرید، مشتری‌ها قبل از هر چیز، خریدار ارزش و احترام هستند. یک مشتری بالقوه ممکن است از شما خرید نکند، اما ارزش و احترامي ‌را که شما برای او یک خاطره و رویداد به وجود آورده اید، در ذهن او باقی خواهد ماند. از دید روانشناسانه، خاطرات در ذهن انسان‌ها ماندگار و قابل بازیابی هستند پس یک فروشنده‌ باید تلاش کند تا خاطرات جذاب و به‌ يادماندنی از رفتار خود در ذهن مشتریان ایجاد کند.

اعتماد به نفس

هر اندازه احساس کنید بر زندگی و کار خود مسلط هستید و بر آن کنترل دارید، به همان اندازه احساس شادی و خوشبختی مي‌کنید و به همان اندازه که احساس شادی مي‌کنید بر کار خود کنترل ندارید، احساس ناخشنودی مي‌کنید.

فروشندگانی که احساس مي‌کنند خودشان باعث موفقیت هستند و اگر هم در فروشی ناموفق بوده باشند، آن را ناشی از رفتار‌ها و عملکرد خود مي‌دانند، در واقع در کانون کنترل درونی قرار دارند؛ یعنی موفقیت و شکست را به خود نسبت مي‌دهند با خود صادق هستند، مسئولیت فروش خود را بر عهده مي‌گیرند و با پذیرش آن‌، اعتماد به نفس بیشتری کسب مي‌کنند. آنهایی که عدم موفقیت‌های خود را به عوامل دیگری نسبت مي‌دهند، در کانون کنترل بیرونی قرار گرفته‌اند و احساس مي‌کنند که خود‌، هیچ کاره هستند. آنها دیگران را مقصر مي‌دانند و خود را اسیر قسمت و سر نوشت مي‌دانند.

کسانی که این گونه فکر مي‌کنند، احساس مي‌کنند نمي‌توانند موقعیت خود را تغییر دهند یا آن را بهبود بخشند و به زودی عادت خواهند کرد که دیگران را سرزنش کنند و آنها را مسئول کار‌های خود بدانند.

اگر فروشندگان بخواهند از کارشان راضی و خشنود باشند، باید بار مسئولیت کارهای خود را بر عهده بگیرند. هر قدر بیشتر مسئولیت قبول کنید‌، به همان اندازه کنترل شما بر زندگی و کارتان بیشتر مي‌شود و از سلامت روحی بهتر برخوردار خواهید شد.

نحوه برخورد با مشتری ناراضی

ارتباط با مشتری ناراضی و بهبود رابطه با او، مستلزم تلاش فراوانی است، چرا که اصولا مشارکت و همکاری با دیگران، فرآیندی به مراتب پیچیده‌تر و از نظر ذهنی دشوار‌تر از زورگویی و دستور دادن است. بهتر است اگر مي‌خواهید با مشتری شاکی ارتباط برقرار کنید و در جهت رضایت او حرکت کنید، پیش از هر چیز بدانید در ارتباطات‌، چه کار‌هایی درست و چه کار‌هایی نادرست است. فراگرفتن مهارت‌های ارتباطی کاری دشوار است؛ اما مي‌توان آنها را یاد گرفت.

مشتری مداری در شرکت طراحی سایت راهکارنوینمهارت در گوش دادن موثر به حرف‌های دیگران به خصوص مشتری شاکی، کاربردی معجزه‌آسا دارد، البته این کار سخت‌تر از سخن گفتن است. در این گونه موارد با دقت و حساسیت بیشتری گوش دهید و قبل از آنکه خود درباره آنچه گفته شده بیان کنید، آنچه را شنیدید با سر تکان دادن تصدیق کنید؛ حتی اگر با آن موافق نیستید. هدف از این کار، جلب توجه مشتری شاکی است و معنایش این است که (تمام صحبت‌های شما را با دقت گوش مي‌کنم).

پس از آنکه صحبت‌های مشتری تمام شد‌، اگر بخواهید در برقراری ارتباط موفق عمل کنید، عباراتی نظیر این جمله که : (من مي‌خواهم چند دقیقه درباره فلان موضوع با شما صحبت کنم، آیا موافق هستید؟) بالطبع وقتی شما شنونده خوبی برای صحبت‌های مشتری بوده باشید، ناخودآگاه با شما موافقت مي‌کند.

به خاطر داشته باشید که موفقیت کسب و کار خود را بر اساس شمار مشتریان راضی و ماندگار خود بسنجید، مشتری که شما را از میان هزاران شرکت یا رغیب، انتخاب می نماید بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است پس سعی بر این داشته باشید که همیشه سرویسها و خدماتی را که به مشتریان خود ارائه میدهید به بهترین شکل باشد، به این طریق بدون هزینه میتوانید به راحتی برای خود نیز تبلیغ کنید، چراکه هر مشتری راضی و خشنود میتواند مشتری یا مشتریانی برای شما به ارمغان بیاورد. یکی از دلایل موفقیت شرکت راهکارنوین نیز بر همین اصل استوار است. که بعد از شروع به فعالیت خود در زمینه طراحی سایت، میزبانی وب و سایر خدمات وب این موضوع را از اصول اولیه و محوری خود قرار داده است.

 

نحوه ارتباط با مشتری و مشتری مداری
مدیریت شرکت راهکارنوین

 


 

با عضویت در کانال تلگرام راهکارنوین از آخرین اخبار، تخفیف های ویژه و همچنین مقالات ارزشمند بهره مند شوید : @rahkarenovin