اگر این ۱۰ قانون را در بازاریابی آنلاین رعایت نکنید، سقوط خواهید کرد

اگر این ۱۰ قانون را در بازاریابی آنلاین رعایت نکنید، سقوط خواهید کرد
آرشیو مقالات تخصصی > عدم رعایت این 10 قانون در بازاریابی آنلاین باعث سقوط خواهد شد

قوانین بازاریابی آنلاین

این قوانین فارغ از این که بازاریابی آنلاین را در کجا می‌ خواهید پیاده کنید، باید رعایت شود تا بتوانید تعداد مخاطبان و مشتریان را بالا برید. اگر این قوانین نانوشته را ندانید و رعایت نکنید، حتما دچار چالش خواهید شد.

برای آشنایی با ۱۰ قانون در بازاریابی آنلاین، در این مطلب همراه ما باشید.


۱- به مخاطبان گوش دهید

برای موفقیت در بازاریابی آنلاین از هر نوعی که باشد باید بیشتر گوش کنید و کمتر حرف بزنید. اگر شبکه‌های اجتماعی بستر بازاریابی شما است، نظرات دنبال‌ کنندگان را بخوانید و به آن‌ها پاسخ دهید.

راه‌ های ارتباطی ایجاد کنید؛ مثلا اگر کانال تلگرام دارید در توضیحان کانال آدرس تلگرام خودتان یا آدرس ایمیل قرار دهید تا نظراتشان را ارسال کنند. با مشتریان خود هم صحبت شوید و آنچه را می‌خواهند از میان بحث‌ها درک کنید. با این کار محتوای بعدی خود را مطابق نظرات ارائه کنید و تعداد دنبال‌ کنندگان را افزایش می‌ دهید.

 

بازاریابی آنلاین
 

۲- در بازاریابی آنلاین متمرکز عمل کنید

اگر فکر می‌ کنید با ارائه محتوا در موضوعات مختلف و به اصطلاح همه فن حریف بودن بازار بزرگ‌ تری به دست می‌آورید، در اشتباه هستید. به صورت کلی هرچه در بازاریابی آنلاین و به ویژه در شبکه‌ های اجتماعی متمرکزتر عمل کنید، شانس موفقیت و شناساندن برند به افراد بیشتری را افزایش داده‌اید.


۳- کیفیت مهم‌ تر از کمیت است

اگر صد کاربر داشته باشید که مطالب شما را با علاقه می‌خوانند، به اشتراک می‌ گذارند و نظر می‌دهند، بهتر از هزار کاربر است که فقط یک بار در حد یک لایک با شما ارتباط برقرار می‌کنند و دیگر پیدا نمی‌ شوند.

در نوشتن محتوای وبلاگ هم به همین صورت است؛ اگر مطالب شما دارای سئو بالا و در صفحه اول نتایج گوگل باشد اما مغز مطالب بی‌کیفیت باشد، بعد از اولین مراجعه احتمال کمتری دارد که دوباره به سایت یا وبلاگ شما بازگردد.


۴- صبر داشته باشید

در شبکه‌های اجتماعی و هر نوع بازاریابی آنلاین دیگر، موفقیت به سرعت به دست نمی‌آید و تنها کسانی موفق می‌شوند که به اندازه کافی با پشتکار عمل کنند و صبر داشته باشند.


۵- موتورهای جستجو موتور پیشرفت شما هستند

هر چقدر صفحات شما در موتورهای جستجو راحت‌تر توسط کاربر پیدا شوند، به همان اندازه ورودی بیشتری خواهید داشت. در کنار همه نکات فنی و سئو که باید رعایت شود، فراموش نکنید مطالب با کیفیت منتشر کنید تا مخاطبان آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، توییتر و لینکداین به اشتراک بگذارند.

 

موتور جستجو


۶- قانون تاثیرگذاری

در هر کسب و کار و موضوعی که مشغول به فعالیت هستید، به احتمال زیاد افراد تاثیرگذاری مرتبط با موضوع شما وجود دارند که حضور آنلاین فعالی دارند. این افراد را جستجو کنید و ارتباط ایجاد کنید. اگر بتوانید با این افراد ارتباط خوبی برقرار کنید، آن‌ها هم مطالب شما را به بازدیدکنندگان خود پیشنهاد خواهند داد. این یک راه میانبر برای ارائه مطالب به جمعیت بیشتر است.


۷- فقط تبلیغ نکنید، ارزش خلق کنید

اگر تمام وقت خود را صرف تبلیغ محصولات و خدمات کنید، بعد از مدتی مخاطبان دیگر به شما گوش نمی‌کنند. در اصل باید رازش خلق کنید و در کنار آن تبلیغ کنید. ارزش می‌تواند مطالب مفید مرتبط با محصول و خدمات، تصویر، پادکست و هر چیز دیگری باشد. محصولات خود را در میان محتوای با ارزش به دنبال‌کنندگان و بازدیدکنندگان معرفی کنید.


۸- سپاسگذار باشید

در فضای واقعی زندگی روزمره اگر شخصی مستقیما به شما مراجعه کند، حتما از این فرد تشکر خواهید کرد و قدردان او خواهید بود. در بازاریابی آنلاین و فضای مجازی هم همین رفتار را داشته باشید. قدردان دنبال کننده‌های شبکه اجتماعی خود باشید و به بازدیدکنندگان سایت خود احترام بگذارید. برقراری رابطه از اصول مهم در این نوع بازاریابی است.

 

تبلیغات


۹- پیوسته عمل کنید

مطالب خود را با زمانبندی منظم منتشر کنید. هرچه حضورتان بیشتر باشد البته نه در حد افراط بیشتر در دسترس مخاطب خواهید بود. اگر ماه‌ها و هفته‌ها خبری از شما نباشد به راحتی شما را ترک می‌کنند و سراغ رقبا می‌روند.


۱۰- قانون مقابله به مثل

نمی‌ توان از مشتریان و مخاطبان انتظار داشت نظر دهند، در بحث‌ها شرکت کنند و مطالب شما را به اشتراک بگذارند. این انتظار زمانی ایجاد می‌شود که خودتان هم به آن عمل کنید. با شبکه‌های اجتماعی این کار بسیار آسان است، خودتان همان رفتاری را انجام دهید که دوست دارید مخاطب نسبت به مطالب شما داشته باشد.

 

 

با عضویت در کانال تلگرام راهکارنوین از آخرین اخبار، تخفیف های ویژه و همچنین مقالات ارزشمند بهره مند شوید : @rahkarenovin