استارتاپ های مبتنی بر پردازش ابری با چه چالش های بازاریابی روبرو هستند؟

استارتاپ های مبتنی بر پردازش ابری با چه چالش های بازاریابی روبرو هستند؟
آرشیو مقالات تخصصی > استارتاپ های مبتنی بر پردازش ابری با چه چالش های بازاریابی روبرو هستند؟


چالش های بازاریابی استارتاپ‌های مبتنی بر پردازش ابری

چالش های بازاریابی دیگر مشابه گذشته نیست و پیچیدگی‌های فراوانی به آن تحمیل شده است. در این زمینه چالش های بازاریابی برای استارتاپ‌های مبتنی بر پردازش ابری هم بسیار تغییر یافته است.

 

چالش های بازاریابی

 

این استارتاپ‌‌ها برای بقا و رشد نیاز مبرمی به ارائه خدمت با سرعت کیفیت و شخصی‌سازی دارند. استارتاپ‌های مبتنی بر پردازش ابری برای عرضه محصولات و تحویل خدمات از شبکه‌ های رایانه‌ای مانند اینترنت استفاده می‌کنند.


تغییر در خدمات مشتریان

یکی از چالش های بازاریابی که این روزها کسب و کارهای مختلف به ویژه استارتا‌پ‌های پردازش ابری را تحت تأثیر قرار داده است مدیریت خدمات مشتریان است. ارائه و بهره‌ بردن از خدمات نوین نیازمند طراحی و برنامه‌ ریزی‌های دقیقی است. مثلا مراکز خدمات مشتریان را در نظر بگیرید. تماس مشتری با ربات خودکاری که صحبت‌هایی ضبط شده منتشر می‌کند قطعا رضایتی به دنبال نخواهد داشت. در حالی که ممکن است مشکل یا سؤال مشتری موردی بسیار ساده باشد که طی تماسی آسان با گفتگو با یک اپراتور انسانی سریعا حل می‌ شود. عدم رعایت همین نکته ساده باعث می‌ شود تا با چالشی بزرگ در مدیریت و ارائه خدمات مشتریان مواجه شوید.

 

 

چالش های بازایابی


شخصی‌سازی خدمات مشتریان

موفقیت در این زمینه مستلزم شناخت دقیق مخاطب و انجام تحقیقات در زمینه رفتار مصرف‌ کننده است. طراحی برنامه‌ هایی پرآوازه بدون در نظر گرفتن نیاز و خواسته واقعی هر مشتری منجر به رضایت نخواهد شد. در این زمینه بازاریابی دیجیتال و پایگاه‌های داده مشتریان بسیار مفید واقع می‌ شود.


چالش‌ بازاریابی در راه است

رشد فناوری به شدت سرعت یافته است. بدیهی است که روش‌های شخصی‌سازی هم به شدت در حال تغییر و رشد هستند. برای نمونه در آینده‌ای بسیار نزدیک شخصی سازی سفارشات وارد مسیر تازه‌ ای خواهد شد و سفارشات برای دریافت محصول و خدمات مختلف از طریق ربات‌ها صورت می‌ گیرند.
 

در طراحی‌ها به ویژه برای طراحی خدمات استارتاپ‌های مبتنی بر پردازش ابری نیاز به حقیقی‌ تر کردن ارتباط با مشتریان است. به گونه‌ای که تجربه او در برخورد با کسب و کار شما بدون دردسر و خارج از ارتباطی ربات‌ گونه و سرد باشد. برای رسیدن به چنین هدفی لازم است تا رویکردهای ارتباط با مشتری ارتقا یابد و مشتری‌ مداری و مدیریت ارتباط با او در قلب فرایندهای ارتباطی دیجیتال حالتی آشنا و اصیل پیدا کند.


 

هدفگیری مشتریان نه مخاطبان

امروز فناوری پردازش ابری به استارتاپ‌ها و کسب و کارهای آنلاین مختلف امکان هدفگیری طیف وسیعی از مخاطبان را می‌دهد. اما آنچه برای موفقیت به شدت حائز اهمیت است و باید بیشتر از گذشته مورد استفاده قرار بگیرد توجه به مشتریانی است که می‌ توانند از حالت بالقوه خارج و به مشتریانی واقعی و بالفعل بدل بشوند.

اگر چه نسبت به گذشته دسترسی به مخاطبان با رسانه‌های مختلف فوق‌العاده گسترده‌تر و شدنی‌تر از قبل گشته است ولی پیروزی تنها زمانی میسر خواهد شد که با اشراف بر داده‌های مناسب آن‌ها را بدل به اطلاعاتی درخور و مناسب درباره کاربران و مخاطبان کنید.

 

هدف گیری مشتریان
 

تغییر در شیوه‌های جست و جو

به تدریج شیوه جستجوی کاربران هم تغییر خواهد کرد. این روزها تمام کسب و کارهای آنلاین و استارتاپ های مبتنی بر پردازش ابری در صدد راه پیدا کردن به صدر جدول نتایج گوگل و بهبود وضعیت خود در نمایش موتورهای جستجو هستند.

در جستجوهای نوشتاری پس از فشار گزینه جستجو با چندین صفحه به عنوان نتیجه روبرو می‌شوید.

در این صورت خیلی چیزها عوض می‌ شود. رتبه‌ بندی سایت‌ ها و جستجوها کلمات کلیدی و غیره قطعا دستخوش تغییراتی سنگین خواهند شد. پس ضمن این که تغییرات شدید فناوری می‌ تواند به توسعه روند بهبود استارتاپ‌ها و کسب‌ وکارهای گوناگون مبتنی بر پردازش ابری کمک کند چالش های بازاریابی به شدت پررنگی را هم به آن‌ها تحمیل می‌ کنند.

 

 

با عضویت در کانال تلگرام راهکارنوین از آخرین اخبار، تخفیف های ویژه و همچنین مقالات ارزشمند بهره مند شوید : @rahkarenovin