پیشنهاد ۴۹ کارشناس برای افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری

پیشنهاد ۴۹ کارشناس برای افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری
آرشیو مقالات تخصصی > پیشنهاداتی برای افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری

مهم نیست که شما چه نوع تجارتی را اداره می‌ کنید، قطعا دوست دارید که ار آن تجارت پول بیشتری به دست آورید! نرخ تبدیل کاربر به مشتری CRO پارامترهای دقیقی هستند که چگونگی عملکرد شما را می‌ سنجند. نرخ تبدیل کاربر به مشتری درصدی است که مردم روی تبلیغ یا لینک داخل وب‌ سایت شما کلیک می‌ کنند و در مرحله بعد، آن کاری را که شما خواستید را انجام می‌ دهند. خواسته شما می‌ تواند ثبت‌ نام برای دریافت خبرنامه‌ ها باشد، ساختن یک حساب یا خرید یک کالا باشد. یک نرخ خوب تبدیل کاربر به مشتری، زمانی حاصل می‌ شود که تلاش‌های شما در تولید و پرورش محتوا، به پرداخت‌هایی از طرف مشتری منجر شود و از طرف دیگر، نرخ بد تبدیل کاربر به مشتری، یعنی زمان آن رسیده است که به دنبال راه‌هایی برای بهبود بخشیدن به وب‌ سایت خود و تجارت خود برای افزایش مشتری و فروش باشید.

 

تبدیل کاربر به مشتری


نرخ تبدیل کاربر به مشتری یا CRO

جریانی که عنوان شد دقیقا به این معنا است که شما باید یک کمپین بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری راه‌ اندازی کنید. شاید کمی انجام دادن آن چالش برانگیز باشد؛ خصوصا در مراحل اولیه شما می‌ توانید از روش‌ های آزمون و خطا یا نکاتی که امتحان خود را پس داده‌ اند، کمک بگیرید.

در اینجا بعضی نکات اصولی و کارهای موثر در مراحل بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری آمده است که بهتر است آن‌ ها را انجام بدهید:

 


برای بهبود CRO، به تجربه مشتری خود بیافزایید

زمانی که شما یک کمپین بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری دارید، مهم‌ترین نکته‌ ای که باید به خاطر داشته باشید این است که شما باید تجربه کاری خود را به مشتریان نشان بدهید تا آن‌ها را ترغیب به معامله کنید. شما باید تغییراتی ایجاد کنید که مشتری جذب وب‌ سایت شما شده و در نهایت منجر به خرید کالا یا خدمات شما بشود.

نکاتی که به شما کمک می‌ کند تا به مشتری تجربه خود را نشان بدهید به این شرح است:

  • طرح و نقشه وب‌ سایت را طوری طراحی کنید که نکات غیر اصلی به حداقل برسد و بیشترین تمرکز روی قسمت‌های اصلی صفحه باشد.
  • از رنگ‌ ها و فونتی استفاده کنید که برای مشتریان مخصوص تجارت شما، خوشایند باشد.
  • وب‌ سایت خود را به یک وب‌ سایت واکنشگرا تغییر بدهید تا مشتری‌های دائم شما برای باز کردن وب‌ سایت و پیدا کردن گزینه‌های مورد نظر خود، با مشکل مواجه نشوند.
  • مطمئن شوید که وب‌ سایت شما به سرعت بارگذاری می‌ شود تا از خسته شدن مشتری در مرحله بارگذاری کند وب‌ سایت جلوگیری شود.
  • اگر شما هر معامله‌ ای یا تبلیغی را برای مشتری عرضه می‌ کنید، مطمئن شوید که کدهای شما برای بازدید کنندگان قابل مشاهده است و آن‌ها مجبور به ترک وب‌ سایت شما برای پیدا کردن آن نیستند.

 

 رفتار کاربران خود را مشاهده کنید

قبل از شروع به تغییرات، برسی این نکته ضروری است که بازدیدکنندگان وب‌ سایت شما چه کاری انجام می‌دهند، چه صفحاتی را بیشتر بازدید می‌کنند و از چه صفحه‌ هایی به سرعت خارج می‌ شوند. با مشاهده رفتار و واکنش آن‌ها می‌ توانید اطلاعات کاربردی جمع‌آوری کنید که به شما کمک می‌ کند تا طرح وب‌ سایت خود و در نتیجه ترفندهای فروش خود را بهبود ببخشید.

اگر شما در بررسی‌هایی که انجام می‌ دهید به این نتیجه رسیدید که آن‌ها متوجه یک سری نکات در سایت شما نمی‌شوند، باید آن نکات را در محل‌ هایی که بیشتر قابلیت دیده شدن دارند و دسترسی به آن‌ها آسان‌ تر است، قرار دهید؛ بعد شما می‌ توانید امتحان کنید که این تغییر، نتیجه سود بخشی داشته است و تغییری در رفتار بازدید کنندگان شما و میزان فروش و تبادل شما ایجاد شده است یا خیر. این‌ها نکاتی بودند که برای بهبود نرخ تبدیل کاربر به مشتری لازم است انجام بدهید اما کافی نیستند.

 

 

با عضویت در کانال تلگرام راهکارنوین از آخرین اخبار، تخفیف های ویژه و همچنین مقالات ارزشمند بهره مند شوید : @rahkarenovin