تصورات غلط رایج در سئو

تصورات غلط رایج در سئو
آرشیو مقالات تخصصی > تصورات غلط رایج در سئو

بیشتر از این که دغدغه افزایش رتبه در نتایج گوگل را داشته باشید، باید سعی کنید به کیفیت سایت‌ تان و محتوایش فکر کنید! در این صورت، خوانندگان محتوای شما، با اشتراک‌ گذاری محتوایتان مشتریان بیشتری برای شما خواهند آورد.

با این که ارتباط مستقیمی بین میزان کلیک دریافتی و رتبه‌ ی ما در نتایج گوگل وجود دارد، ولی رتبه گرفتن در نتایج گوگل هرگز نمی‌ تواند هدف اصلی و نهایی ما باشد!


تقریبا 80% کلیک‌ها برای 3 رتبه نخست در صفحه اول گوگل است!

تحقیقات بر روی رفتار کاربران در موتورهای جست و جو نشان می‌ دهد که مردم بیشتر از همه به 5 رتبه اول به خصوص 3 رتبه اول نتایج جستجو اهمیت می‌ دهند چیزی در حدود 80 درصد از کلیک‌ها!.

این حرف فقط در مورد صفحه اول نتایج جست و جو نیست! برای مثال در صفحه دوم گوگل هم شرایط به گونه‌ای‌ ست که اغلب کلیک‌ ها برای 5 رتبه نخست و به خصوص 3 رتبه اول می‌باشد.

در هر صورت، برای موفقیت فقط رنک گرفتن کافی نیست! شما ممکن است که بتوانید در بسیاری از کلمات رتبه بگیرید، کلی هم ترافیک جذب کنید، اما حتی یک ریال هم پول درنیاورید!!!! آیا واقعا این همان چیزی است که می‌ خواهید؟

 


رتبه بهتر، ترافیک بیشتر ( یک تصور غلط )!

این یک تصور غلط در سئو می‌ باشد که رتبه بهتر یعنی ترافیک بیشتر! مردم ممکن است شما را در رتبه‌ بندی نتایج جست و جو ببینند، اما به هیچ وجه دلیل نمی‌شود که بر روی نتیجه‌ ی وب‌ سایت شما حتما کلیک کنند!

 

عوامل زیادی بر این مورد تاثیر دارد، برای مثال ممکن است:

  1. استراتژی انتخاب کلمات کلیدی نادرستی انتخاب کرده اید.
  2. توضیحات متای ضعیف و غیر جذابی دارید که باعث عدم جذب کاربر میشود.

برای حل این مشکل می تواند به این مقاله مراجعه کنید تا استراتژی بهتری برای انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان داشته باشید. همچنین با استفاده از توضیحات متای مناسب، CTR خود را افزایش دهید.

با عضویت در کانال تلگرام راهکارنوین از آخرین اخبار، تخفیف های ویژه و همچنین مقالات ارزشمند بهره مند شوید : @rahkarenovin