موثر ترین روش های سئو سایت برای 2017

موثر ترین روش های سئو سایت برای 2017
آرشیو مقالات - اطلاعات عمومی > موثرترین روشهای سئو در سال 2017

همانطور که میدانید سئوی سایت بسیار پیچیده است و یک علم دقیق نیست ! حتی دقیقا یک علم نیست. بطور کلی سئو استراتژی خاصی است که ما برای بهبود رتبه سایت در جستجوی گوگل استفاده میکنیم .

اگر این استراتژی را بشناسید به این معنی است که میتوانید تنها با صرف زمان به بهترین نتیجه برسید.

ما در این مقاله 6 مورد از جدیدترین و موثرترین استراتژی های سئو را معرفی میکنیم که شما باید بدانید .این نکات براساس تجربیات متخصصین سئو و تحقیقات گسترده بدست آمده است .

1 – بهینه سازی سایت برای جستجو در موبایل و مرورگرهای موبایل

بهینه سازی سایت برای موبایل چند سالی هست که اهمیت بسیار بالایی دارد. اما نکته مهم اینکه طبق آمار های جهانی، در اکتبر 2016 میزان استفاده از موبایل و تبلت از دسکتاپ بالاتر رفت و اکنون مردم برای جستجو و مشاهده وب سایت ها بیشتر از موبایل استفاده میکنند تا کامپیوتر.

در همان زمان گوگل mobile-first indexرا اجرا کرد و اعلام کرد که اولویت جستجو براساس استاندارد های موبایل است. قبل از این روبوت گوگل نسخه دسکتاپ وب سایت ها را بررسی میکرد ولی در آپدیت جدید گوگل بررسی نسخه موبایل وب سایت ها را در اولویت قرار داد.و این یعنی اولویت بندی گوگل براساس نسخه موبایل وب سایت شماست و نحوه نمایش محتوا در موبایل و تبلت ها در رتبه وب سایت تاثیرگذاری بیشتری دارد.

2 – لینک بیلدینگ و دریافت لینک از سایت های معتبر

دریافت لینک یکی از مهمترین نکاتی است که ما باید برای بهبود رنک بیشتر به آن توجه کنیم. گوگل تایید کرده است که دریافت لینک جزو یکی از 3 عوامل اول موثر بر رتبه سایت است . همراه با محتوا و الگوریتم هوش مصنوعی رنک برین RankBrain، ومطالعات جدیدی که بروی عوامل تاثیرگذار بروی رتبه سایت در جستجوی گوگل انجام شده است این را تایید میکند. نکته قابل توجه اینکه دریافت و خرید بک لینک از نظر گوگل اسپم محسوب میشود.

3 – بهینه سازی وب سایت برای جستجوی صوتی یا voice search

اگرچه این موضوع در ایران هنوز استفاده زیادی ندارد و با آمار های جهانی فاصله دارد ،اما نکته مهمی است که بزودی در ایران نیز برای سئو از اهمیت بالایی برخوردار خواهد شد.

با توجه به گزارش معتبر KPCB’s 2016 Internet Trends Report ، تعداد جستجویی صوتی voice search انجام شده است طی سال گذشته افزایش بسیاری داشته است. همچنین بر اساس تحقیقات دانشمندان دقت جستجوی صوتی از 95 درصد به 99 درصد ارتقاء پیدا کرده است. شاید از نظر برخی از مردم افزایش استفاده از 95 به 99 درصد زیاد مهم نباشد ولی متخصصان سئو میدانند که این به معنی تغییر بازی است.

حالا تولید محتوا و بهینه سازی سایت برای جستجوی صوتی اهمیت بسیار بالاتری پیدا کرده است. و این آغاز بزرگی برای شروع سئو سایت برای جستجوی صوتی توسط هوش مصنوعی Siri ، Google Now و   Cortanaاست.

4 – بهینه سازی برای Rich Answers

ریچ انسر درواقع خلاصه بخشی از محتوای وب سایت های خاصی است که در پاسخ به سوالات در رتبه اول جستجوی گوگل همراه با تصویر نمایش داده میشود. ریچ انسر میتواند باعث تمایز وب سایت شما نسبت به رقبایتان شود و همچنین استفاده از آن رتبه سایت شما در گوگل را بهبود میبخشد. از سال 2015 برای جستجوی حدود 20% از نتایج نمایش داده شده است و این تعداد بطور قابل توجهی برای 2017 افزایش داشته است.

اگر میخواهید محتوای شما در جستجوی سوالات رایج در رابطه با خدماتتان نمایش داده شود لازم است محتوای خود را برای آن آماده کنید. یکی از راه های ساده برای اینکار ایجاد صفحه پرسش و پاسخ در طراحی سایت است. در این صفحه سوالات رایجی که در مورد نوع خدمات شما وجود دارد را همراه با پاسخ آن بنویسید.

 

بهینه سازی سایت

 

5 – از URL های کوتاه تر استفاده کنید

استفاده از کلمات مرتبط در آدرس لینک URL سالهاست که یکی از نکات تاثیرگذار در سئو سایت است. با این حال برخی از مطالعات نشان میدهد که استفاده از آدرس های URL کوتاه تر میتواند به ارتقا رنک سایت منجر شود. از کلمات کلیدی اصلی در URL استفاده کنید و سعی کنید تعداد کلمات از 5 کلمه بیشتر نشود.

6 – بهینه سازی محلی ضروری است

از آنجایی که اولویت جستجو براساس نسخه موبایل سایت ها قرار گرفته است، عجیب نیست که بسیاری از متخصصان سئو این روز ها بروی جستجوی محلی local searchبیشتر تاکید میکنند. موقعیت مکانی شرکت خود را بروی نقشه گوگل مشخص کنید تا در جستجوی موبایل در اولویت بالاتری قرار بگیرید.

این استراتژی با توجه به آپدیت جدید الگوریتم گوگل possum و همه تست هایی است که بروی جستجوی محلی انجام شده و همچنین تاثیر سیستم جدید آنالیز اطلاعات Urban Engines گوگل است که نزدیک ترین مکان ها به موقعیت شما در حال حرکت Internet of Moving Things را بررسی میکند .

بنابراین اگر بیشتر مشتریان شما در یک محدوده مشخص مانند تهران یا ایران هستند، بهینه سازی محلی برای شما یک امر ضروری است، زیرا بیشتر مشتریان شما در موبایل بدنبال خدمات شما هستند و جستجوی محلی به هدایت مشتریان به آدرس شما کمک میکند .

راهکارنوین تولید محتوا براساس استاندارد های جدید سئو و برندینگ و انتشار رپورتاژ در سایتهای خبری معتبر، در خدمت برندهای برتر و استارت‌ آپ های هوشمند است.

با عضویت در کانال تلگرام راهکارنوین از آخرین اخبار، تخفیف های ویژه و همچنین مقالات ارزشمند بهره مند شوید : @rahkarenovin