چگونه گوگل آنالیز را با استراتژی بازاریابی دیجیتال ادغام کنیم

چگونه گوگل آنالیز را با استراتژی بازاریابی دیجیتال ادغام کنیم
آرشیو مقالات تخصصی > چگونه گوگل آنالیز را با بازاریابی دیجیتال ادغام کنیم

در اینجا یک راهنمایی سریع بیان میکنیم که در طراحی سایت کمک می‌ کند چگونگی ادغام گوگل آنالیز به استراتژی بازاریابی خود را بهتر درک کنید.

کسب و کارها با مخاطبان هدف خود از طریق شریان های دیجیتالی مختلف مانند جستجو، ایمیل، متن، اپلیکیشن‌ها و ویدئوها در ارتباط هستند. همه این موارد می‌ توانند ردیابی شوند و توسط کارآفرینان برای بهتر شدن استراتژی بازاریابی کلی شرکت آنها ارزیابی شوند. یکی از بهترین و توصیه شده‌ ترین ابزارها در دنیای گزارش و تجزیه و تحلیل داده‌، گوگل آنالیز است. با استفاده از گوگل آنالیز می‌ توان از طریق داده‌های بسیار و اعداد به جستجوی عمیق پرداخت وکمک به تحقق اهداف می‌ کند که در آغاز می‌ توانند دلهره‌ آور به نظر ‌برسند.

 

 

استراتژی اینترنتی


 

اکتساب، مخاطب و طرز رفتار

سه عنصر اساسی که می‌ توانند استراتژی بازاریابی شما را تعریف کنند شامل اکتساب acquisition، مخاطب و طرز رفتار است. بخش اکتساب به شما بینشی در مورد چگونگی رسیدن مخاطبان به سایت شما می‌ دهد؛ آیا از طریق رسانه‌های اجتماعی است، از طریق موتورهای جستجو یا وبلاگی است که خودتان نوشتید. بنابراین از این بخش قادر خواهید بود تعیین کنید از چه منبعی مخاطب به سایت شما می‌ آید. بخش مخاطب اطلاعاتی در مورد بازدید کنندگان وبسایت شما ارائه می‌ کند. این بخش شامل زیر مجموعه‌هایی در مورد سن، جنس، مکان و علایق مختلف بازدید کننده است. بخش رفتار شناسی کمک می‌ کند که تعیین کنید چگونه افراد با وبسایت شما در حال تعامل هستند. همچنین این بخش کمک می‌ کند که متوجه شوید کدام صفحات وبسایت جزو محبوب‌ ترین صفحات هستند.

 


درک واژه‌های مهم آنالیز در طراحی سایت

قبل از اینکه چگونگی ادغام کردن گوگل آنالیز را در استراتژی بازاریابی خود درک کنید ، نیاز دارید بدانید چه واژه‌های کلیدی وجود دارند تا بتوانید تصمیمات آگاهانه ای در آینده بگیرید. بنابراین در ادامه به آنها اشاره می‌ کنیم.
نرخ گسترشOpen rate ـ هنگامی‌ که ایمیل خود را به همه افراد ارسال می‌ کنید، تعداد افرادی که بر روی ایمیل شما برای دسترسی به آن کلیک می‌ کنند به صورت نرخ گسترش تعیین خواهد شد. اثربخشی موضوع، نرخ گسترش را افزایش خواهد داد.
ترافیک ـ ترافیک اندازه‌گیری می‌کند تعداد دفعاتی که یک صفحه وب مشاهده می‌ شود. ترافیک یک شاخص مؤثر از چگونگی تأثیر استراتژی بازاریابی شما بر روی کشاندن افراد را به سمت شما می‌ باشد.
نرخ از طریق کلیک CTR - CTR درصد افرادی که call-to-action را بر روی صفحه وب شما می‌ بینند را نشان می‌ دهد.

 


قابل فهم شدن داده

اولین مرحله برای بررسی داده، تفسیر کردن آنچه که هر معیار به طور واقعی معنا می‌ دهد، است. آن موردی است برای دانستن اینکه نرخ تبدیل برابر است با نرخ کل تقسیم بر کل کلیک‌ها. هنگامی که شروع به اتصال نقاطی با داده می‌ کنید داستان شروع می‌ شود. ردیابی چگونگی نرخ تبدیل در طول هفته یا ماه اخیر تغییر می‌ یابد، بدین ترتیب به شما کمک خواهد کرد عملکرد کل کمپین خود را ارزیابی کنید. هنگامی که معیارهای کلیدی را درک کردید می‌ توانید تصمیم هوشمندانه‌ ای در مورد محل سرمایه‌ گذاری خود بگیرید و زمانی که قادر خواهید بود بهترین بازده را در آینده داشته باشید.
با استفاده از گوگل آنالیز به طور کامل، یک آگاهی عمیق از مخاطبان خود، آنچه که آنها جستجو می‌ کنند و چگونگی یافتن شما توسط مخاطبان خود خواهید داشت. این بیشتر به شما کمک خواهد کرد که محتوا و تصویری ایجاد کنید که مخاطبان میل دارند و منجر خواهد شد استراتژی بازاریابی شما در دراز مدت موفق شود.

 

در نظر داشته باشید که اگر استراتژی مشخصی برای اندازه گیری و تحلیل اتفاقاتی که بر روی سایت شما می افتد نداشته باشید، عملا نتیجه قابل ملاحظه ای از تبلیغات و انواع روش های دیجیتال مارکتینگ که ارائه میکنید نخواهید گرفت. اندازه گیری و رصد کردن مخاطب و تحلیل آمارها به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید با بازخورد گرفتن از رویدادهای مختلف به مرور زمان فرآیند بازاریابی اینترنتی خود را بهبود دهید. راهکارنوین همواره توصیه می کنند که با اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه گذاری و همچنین پارامترهای مختلف تحلیلی میزان بازدهی کانال های ورودی سایت خود را اندازه گیری نمایید.

 

 

 

با عضویت در کانال تلگرام راهکارنوین از آخرین اخبار، تخفیف های ویژه و همچنین مقالات ارزشمند بهره مند شوید : @rahkarenovin