۱۰ نکته برای جذب همیشگی کاربر در اولین بازدید

۱۰ نکته برای جذب همیشگی کاربر در اولین بازدید
آرشیو مقالات - اطلاعات عمومی > ۱۰ نکته برای جذب همیشگی کاربر در اولین بازدید

اولین ورود یک کاربر به وب سایت شما ، مهمترین ورود اوست ، زیرا وب سایت شما هم میتواند در بازدید اول کاربر را برای همیشه جذب خود کند ، هم میتواند کاربر را فراری دهد . قبلا در مورد فراری دادن خواننده ها از وب سایت هم نوشته ام ، اما در این مطلب دوست دارم تا چند نکته را در جهت جذب همیشگی کاربر در اولین بازدید را بازگو کنم.

 

 

۱- تاثیر تیتر در طراحی سایت

سعی کنید از حداکثر توان خود را در نوشتن تیتر ها استفاده کنید. تیترها میتوانند کاربر را برای خواندن مطالب شما تشویق کنند. جدا از این که زمان طولانی برای نوشتن مطالب خود میگذارید، سعی کنید چند دقیقه هم برای نوشتن و انتخاب تیتر صحیح و جذاب وقت صرف کنید.

 

۲ – طراحی سایت اختصاصی

چندین بار گفته ام و باز هم میگویم ! . داشتن طراحی اختصاصی برای یک سایت و یا وبلاگ ، میتواند حیاتی ترین عمل ممکن باشد. کاربران از ظاهر های تکراری خسته شده اند، دوست دارند طرح های جدید ببینند. سعی کنید برای طراحی قالب، بودجه ی مناسبی را کنار بگذارید تا بتوانید طراحی کاربرد پذیر و بهتری داشته باشید.

 

بازدید کاربران

۳-معرفی / biography

اگر وبلاگ شخصی دارید و روزنوشت های خود را در آن مینویسید . میتوانید توضیحاتی درباره خودتان به همراه وبلاگتان را در منوی کناری قرار دهید تا کاربران شما را بشناسند.

 

۴ – ترتیب منوی کناری یا sidebar در سایت

سعی کنید آخرین مطالب خود به همراه مطالب پربازدید را در منوی خود نمایش دهید . اخرین مطالب که کاربران را به خواندن اخرین مطالب شما جلب میکند و پربازدیدترین هم ، میتواند شوق کاربر را برای خواندن ادامه وبلاگ شما برانگیزد.

 

۵ – تاثیر خبرنامه در طراحی سایت

خیلی بهتر است که فرم ثبت نام خبرنامه تان را در محلی قرار دهید که کاربران با اولین نگاه آن را بیابند و به دنبال آن نگردند ! . خبرنامه ایمیلی میتواند کاربران را شدیدا با مطالب شما درگیر کند.

 

۶ – پست مهمان

اگر در وبلاگ خود پست مهمان میپذیرید ، زیر پست های مهمان اطلاعاتی در مورد نویسنده آن پست و همینطور اطلاعاتی در مورد نحوه نوشتن پست مهمان در وبلاگ خود ، درج کنید.

 

۷- وجود دکمه های اشتراک گذاری در طراحی سایت

فراموش نکنید که مطالب خوب به اشتراک گذاشته میشوند ، پس با گذاشتن دکمه های اشتراک گذاری ، این حق را به کاربران بدهید تا مطالب شما را به راحتی به اشتراک بگذارند.

 

۸- ویرایش و صفحه بندی خوب

نوشته ها ، هر چقدر که با دقت نوشته شده باشند ، باز هم نیاز به ویرایش و بازبینی پایانی دارند. غلط های املایی میتوانند کاربران را از وبلاگ شما فراری دهند. مطالب خود را پاراگراف بندی کنید تا کاربران کمتر احساس خستگی کنند ، همچنین، از عکس های مرتبط استفاده کنید.

 

۹ – تبلیغات زیاد

فکر نمیکنم نیازی به توضیح داشته باشد ! تبلیغات زیاد باعث فراری شدن کاربر میشود.

 

۱۰ – طراحی سایت با سرعت لود مناسب

بارگذاری سریع وبلاگ شما میتواند کاربر را خوشحال کند . اکثر کاربران بیشتر از چند ثانیه نمیتوانند صبر کنند تا یک صفحه نمایش داده شود. اگر میخواهید سرعت وبلاگ خود را افزایش دهید ، پیشنهاد من خواندن ۲۰ نکته برای بهبود و افزایش سرعت بارگذاری سایت شما است.

 

 

 

با عضویت در کانال تلگرام راهکارنوین از آخرین اخبار، تخفیف های ویژه و همچنین مقالات ارزشمند بهره مند شوید : @rahkarenovin