داستان برند (Brand Story) چیست؟ شامل چه مواردی‌ است

داستان برند (Brand Story) چیست؟ شامل چه مواردی‌ است
آرشیو مقالات تخصصی > داستان برند چیست؟

برعکس تبلیغات سنتی، که در مورد برند شما اطلاع رسانی می‌کند و برند شما را به نمایش درمی‌ آورد؛ داستان برند بایستی یک واکنش احساسی را به مخاطب الهام ببخشد.

برخی از مواردی که می‌ تواند داستان برند شما را تشکیل دهد، این موارد هستند :

  • تاریخچه برند شما (از کجا شروع کردید؟ چگونه شروع کردید؟ چه مصیبت‌ هایی سر راهتان بود؟ و…)
  • محصول‌ تان چیست؟ چه بود؟ چه تغییراتی کرد؟ واکنش اولیه مردم نسبت به محصولتان چه بود؟ شما چه کردید؟ (مثلا می‌ توانید چند رمز و راز را نیز درباره این که اصلا چه شد که تصمیم گرفتید فلان محصول را تولید و معرفی کنید، بگویید)
  • بازاریابی‌ تان چگونه بود؟ چه چالش‌هایی داشتید؟ چگونه به این موقعیت رسیدید؟
  • می‌ توانید در مورد اتفاقاتی که در داخل شرکت‌ تان و بین اعضا می‌افتد صحبت کنید.
  • در مورد خودتان بگویید! مثلا کجا درس خواندید؟ از چه زمانی تصمیم گرفتید که این شرکت را تاسیس کنید؟ واکنش دوستان و آشنایان‌ تان چه بود؟

 

برند

 

چند نمونه بسیار کوتاه در مورد داستان برند و تاثیر آن

  • بیل گیتسی که حتی یک لحظه هم تسلیم نشد و با نوآوری‌هایش، به جرأت می‌ توان گفت که زندگی چندین میلیارد انسان را تغییر داد.
  • اپل، برندی که کارش را از یک گاراژ شروع کرده بود و استیوجابزی که داستان زندگیش، احساسات واکنشی مردم را نسبت به برند اپل، دو چندان می‌ کرد.
  • مارک زاکربرگی که یک شبکه‌ی کوچک برای ارتباط دانشجویان MIT، راه‌اندازی کرد و بعد از آن فیس‌بوکی که می‌شناسیم را خلق کرد. فیس‌بوکی که پشت‌ بندش شبکه‌ های اجتماعی دیگر آمدند و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، تبدیل به بخشی از Life Style درصد بسیار بالایی از مردم جهان شد.

    داستان برند، یک سند مکتوب جداگانه‌ ای که در یکی از قفسه‌های شرکت‌ تان نگهداری می‌ کنید نیست!

حتی اگر یکی از مردم عادی هم بخواهد نظری مثبت و حتی منفی را در مورد برند تان بگوید، این نظر او می‌تواند بخشی از داستان برند شما باشد. بنابراین باید مراقب باشید که برندتان هیچگاه به یک ویژگی منفی معروف نشود! وگرنه شما می مانید و یک لکه‌ ی بدرنگ که بر روی داستان برندتان نقش بسته است.

 

 

با عضویت در کانال تلگرام راهکارنوین از آخرین اخبار، تخفیف های ویژه و همچنین مقالات ارزشمند بهره مند شوید : @rahkarenovin